Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane Pytania dotyczące Yogi.    
       
         
   
---> Jakie jest działanie Yogi?
Yoga uelastycznia ciało, uczy koncentracji, obniża stres, uspokaja, rozblokowuje napięcia psychosomatyczne.Uczy nawiązywania kontaktu z ciałem. Wiele bardziej szcegółowych opisów i informacji na temat hatha yogi znajdziesz w prasie i dostępnej literaturze.

   
         
   
---> Dlaczego raz używa się określenia Hatha Yoga a innym razem Yoga?
Yoga to indyjski system filozoficzny, którego częścią jest Hatha Yoga - dziedzina zajmujaca się ciałem fizycznym. Przyjęło się jednak w świecie używać terminu o krótszej nazwie -Yoga. To co ćwiczymy faktycznie jest Hatha Yogą.
   
         
   
---> Jeszcze nigdy nie miałam kontaktu z yogą. Nie jestem już młoda, szczupła ani elastyczna. Czy mogę zacząć ćwiczyć yogę?
Zdecydowanie tak. Właśnie osoby starsze, których ciało straciło elastyczność wskutek "niezdrowego" trybu życia potrzebują tego najbardziej. Są pewne sygnały, które przekazuje nam ciało bez względu na wiek. Jeżeli na przykład zauważyłaś, ze masz trudności wykonując skłon do przodu, lub siad skrzyzny. jest to sygnał, że twoje ciało ma tendencję do kumulowania napięć. Powinieneś zacząć ćwiczyć swoje ciało!!! Yoga w odróżnieniu od wielu intensywnych praktyk takich jak np. joging, aerobik - jest łagodną metodą uelastyczniania ciała nie obciążającą tak mocno stawów.
   
         
   
---> Czym się różni Yoga ćwiczona metodą Iyengara od innych ścieżek yogi?
W Yodze Iyengara kładzie się nacisk na bardzo precyzyjne wykonywanie asan co powoduje szybsze uelastycznienie ciała. Wazne jest aby poszerzanie możliwości ciała zharmonizowane było z twoimi możliwościami fizycznymi. Jest to metoda precyzyjna, intensywna, ale bezpieczna. Wykorzystuje w dużym stopniu pomoce gimnastyczne - paski, drabinki gimnastyczne, klocki itp.
   
         
   
---> W jakich grupach odbywają się ćwiczenia?
Od tego roku utworzyliśmy dwie grupy ogólną i dla początkujących. W grupie ogólnej ćwiczą osoby początkujące i bardziej zaawansowane. Jest tez typowa grupa dla początkujących. Dowolnie możesz wybrać sobie rodzaj grupy.
   
         
   
---> Czy mogę ćwiczyć yogę gdy odczuwam bóle w jakimś odcinku kręgosłupa?
Tak jak poprzednio, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem! Bezwzględnie również musisz uprzedzić nauczyciela yogi o swoich dolegliwościach. Jeżeli np. odczuwasz bóle w odcinku szyjnym lub jesteś osobą dojrzałą o pokaźnej wadze i osłabionych mięśniach szyji wówczas pewne asany - np. pozycja sirsasana - "stanie na głowie" będzie wykluczona. Możesz jednak wykonywać inne asany bezpieczne dla ciebie.
   
         
   
---> Co jest potrzebne aby ćwiczyć yogę?
Własne dobre chęci. Sprzęt (maty, koce, klocki) potrzebny do wykonywania asan znajdziesz na sali u nauczyciela yogi.
   
         
   
---> Na co należy zwrócić uwagę, kiedy zaczynamy ćwiczyć Yogę?
Wymienię główne elementy, które stale trzeba mieć w swojej świadomości.. Staraj się wykonać właściwie asanę. Wykonuj ją do granic swoich możliwości Nie porównuj się z nikim ćwiczącym obok ciebie (ucisz swojego wewnętrznego krytyka!) Niektórzy z nas mają bardziej elastyczne ciała, mniej stresów i napięć skumulowali w swoim życiu, łatwiej im wykonywać asany. Są tez tacy, którzy do końca życia nie zrobią pewnych asan. Taka jest rzeczywistość, którą trzeba zaakceptować. Przychodzimy na zajęcia poruszyć własne ciało, poprawić jego stan elastyczności, poczuć napięcie swoich mięśni, bicie swojego serca, radość egzystencji. Ważne jest abyś podchodził do zajęć yogi z radością, lekkością i spokojem. Im więcej powagi w Tobie tym więcej napięcia w ciele. W Encyklopedii wydanej w 1974 roku, Benedykt Chmielowski, jej autor tak opisał hasło "Joga": Człowiek, co sztukę zwaną jogą uprawia. Wielce ci on lubi zwierza wszelkiego małpować. Jak krowę widzi, to tak se nogi zaplecie, że krowi pysk udaje, a w on czas krowę, co stoi w wielkim osłupieniu, łatwiej mu wydoić. (...) Pojadają jogi jedynie korzonków, bulw, olpuchów,a bobu lubią wielce. Jak taka Joga poje, a czuje, ze go wzdymie, to on u dołu zawrze, a gazu nie puści, wdech tęgi powietrza zrobi, a gardło zatka językiem, niby korkiem. Jak gaz z dołu i powietrze z góry się spotkają, to Joga pęcznieje i lekko z ziemi się unosi, a jak wiatru dostanie, to się i przemieszcza. (...) Różne Joga dziwa robi. Ale ludzie dobre są, a jak ukontentowani w kupie się zbiorą, to buczą cicho jak pszczółki. Wspominając tą definicje od czasu do czasu na pewno poczujesz się zrelaksowany i radosny.
   
         
   
---> Gdzie się mieści StudioYogi?
Studio Yogi korzysta z sal gimnastycznych w szkołach i klubach. Proszę zobacz naszą stronę z miejscem zajęć.
   
         
    ---> Ile kosztują zajęcia?
Zobacz stronę Zajęcia - opłaty.
   
         
   
---> Jak mogę się zapisać na zajęcia?
Po prostu należy przyjść na zajęcia i zapisać się. Dodatkowe informacje można również uzyskać telefonicznie pod nr 0-601 999 612 lub pisząc do nas: ewas@yoga-torun.pl
   
         
   
Jeżeli są jakieś pytania na które nie otrzymałeś odpowiedzi, skontaktuj się z nami! Spróbujemy udzielić tobie kompetentnej odpowiedzi.
   
     
  STR. GŁÓWNAO NASZAJĘCIAWARSZTATYPYTANIAKONTAKTLINKI  
 
 

Strona www - agencja reklamowa Whiteart