omnie

Praktykuję jogę od ponad 40 lat. Trafiłam na jogę w trudnym momencie życia. Bardzo szybko okazało się, że ćwiczenia hatha jogi powoli, ale systematycznie pozwoliły mi poprawić zdrowie fizyczne oraz odnaleźć szeroko rozumianą równowagę.

Moim pierwszym nauczycielem był instruktor jogi Eugeniusz Szneidrowski. Za jego namową w 1980 roku trafiłam na warsztaty Sławka Bubicza, prekursora jogi według metody Iyengara w Polsce. Metoda Iyengara kładzie nacisk na precyzję wykonywania ćwiczeń oraz wykorzystuje pomoce (np. klocki, wałki) umożliwiające prawidłowe wykonanie pozycji.

Również w tym czasie miałam okazję praktykować pod okiem Gabrielli Gubilaro, świetnej nauczycielki ze ścieżki Iyengara.

W latach 1990-94 kilkakrotnie wyjeżdżałam do Indii, gdzie uczestniczyłam w zajęciach w Instytucie B.K.S.Iyengara w Punie i w Rishikesh oraz w Instytucie Kaivalyadhama w Lonawla.

W 1990 roku zdałam egzamin i uzyskałam tytuł nauczyciela Hatha Yogi w zakresie asan i pranayamy w tradycji Kuvalanandy w Instytucie Kaivaladhama w Lonavla.

W 1999 zdałam egzamin na stopień Introductory II w metodzie B.K.S. Iyengara.

Wielokrotnie uczestniczyłam w warsztatach hathajogi ze znakomitymi nauczycielami: F.Birią, G.Gubilaro, L.Strindberg, R.Keller w Polsce, Wielkiej Brytani, Niemczech, we Włoszech i w USA.

Praktykuję jogę wg metody B.K.S. Iyengara. Od ponad 30 lat prowadzę Studio Yogi, które firmuję własnym nazwiskiem.